Uchwyty GoPro – jaki model wybrać?

Kamery sportowe typu GoPro szturmem podbiły rynek. Grono ich użytkowników jest coraz szersze a zasilają je głównie osoby aktywne. Ich celem jest zarejestrowanie filmu z podróży, imprezy rodzinnej, górskiej wspinaczki czy wypadu rowerowego. Aby było to jednak możliwe, konieczny jest zakup uchwytu GoPro, który solidnie zamocuje kamerę. Dzięki temu uwiecznimy na niej każdą aktywność. Szeroki wybór tego typu akcesoriów na pewno nam to ułatwi.

Uchwyt to podstawa

Duża ilość uchwytów na rynku na pierwszy rzut oka nie ułatwia nam wyboru. Znajdziemy między innymi uchwyty na kierownicę, dzięki którym kamera na kierownicy roweru czy motocykla będzie stabilna. Osoby, które uprawiają sporty wodne powinny zaopatrzyć się w uchwyt wypornościowy przeznaczony do wodoodpornych kamer, tzw. bojkę. Pozwala ona na utrzymanie kamery na powierzchni, gdy zostanie upuszczona.

Dzięki odpowiedniemu uchwytowi GoPro kamerę możemy zamontować także na dłoni. Do wyboru mamy opaskę montażową lub uchwyt ręczny, który dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu nie męczy ręki przy dłuższym czasie użytkowania oraz zabezpiecza przed wypadnięciem. Osoby dla których podróż samochodem to codzienność, znajdą rozwiązanie kupując uchwyt montażowy na szybę, który posiada specjalną przyssawkę, za pomocą której zamontujemy go na szkle. Dzięki niemu skupimy się na drodze, a w przypadku zdarzenia drogowego nie z naszej winy, będziemy mieć dowód w postaci nagrania. Przy sportach motorowych sprawdzą się uchwyty do montażu na gładkiej powierzchni. Można je solidnie przymocować do samochodu, łodzi albo zbiornika motocykla. Oprócz tego sprawdzą się inne, przyklejane uchwyty i wychylne w trzech płaszczyznach ramiona dla aparatu.

Uchwyty uniwersalne

Znajdziemy także całą masę uchwytów GoPro uniwersalnych, które pozwolą na zamontowanie kamery niemal wszędzie. Wśród nich znajdziemy np. klips obrotowy, za pomocą którego przyczepimy kamerę do każdej płaskiej powierzchni. Innym przykładem jest uchwyt przypominający imadło, który dopasujemy do wszelkich poprzeczek czy uchwyt samoprzylepny, który przyklei się na dowolnej powierzchni.  Zajrzyj na https://www.gohd.pl/

Leave a Reply